Okładka - Detefon, radion, vis. Muzealne historie o II Rzeczypospolitej
Okładka - Detefon, radion, vis. Muzealne historie o II Rzeczypospolitej Okładka - Detefon, radion, vis. Muzealne historie o II Rzeczypospolitej Okładka - Detefon, radion, vis. Muzealne historie o II Rzeczypospolitej Okładka - Detefon, radion, vis. Muzealne historie o II Rzeczypospolitej Okładka - Detefon, radion, vis. Muzealne historie o II Rzeczypospolitej

Detefon, radion, vis. Muzealne historie o II Rzeczypospolitej

red. prow. Dominika Mroczkowska-Rusianiak

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów

Miejsce i rok wydania: Warszawa 2022

ISBN/ISSN: 978-83-64889-51-6

Kategoria: Monografie i inne opracowania krajoznawcze

Licza tomów: 1

 

WYRÓŻNIENIE MUZEUM SPORTU I TURYSTYKIW WARSZAWIE

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Historia: poszukaj

Publikacja bezpłatna


 

Udostępnij na: Facebook Twitter

Oddano głosów: 1

Rekomendacja zgłaszającego:

Lata dwudzieste i trzydzieste xx wieku były dla polski okresem gwałtownych zmian cywilizacyjnych. Nowe czasy przyniosły obywatelom i obywatelkom nowe wyzwania w każdym aspekcie ich życia. W procesie modernizacji kraju, odbudowywania jego struktur po długim czasie niewoli istotną rolę odegrały kultura i sztuka.

Publikacja przybliża życie codzienne mieszkańców i mieszkanek II RP, ukazując 112 obiektów muzealnych ujętych w 26 rozdziałach tematycznych.

Zaprezentowane w publikacji artykuły to jedynie ułamek opublikowanych na stronie portalu HISTORIA: POSZUKAJ tekstów dotyczących dwudziestolecia międzywojennego.
Osoby zainteresowani opisanymi zagadnieniami mogą skorzystać z zamieszczonych w publikacji kodów QR, które przekierowują do kolejnych artykułów.