Okładka - Wydra i Przyjaciele
Okładka - Wydra i Przyjaciele Okładka - Wydra i Przyjaciele Okładka - Wydra i Przyjaciele

Wydra i Przyjaciele

DPN we współpracy z uczniami z SP w Drawnie

Drawieński Park Narodowy (DPN)

Miejsce i rok wydania: Drawno 2022

ISBN/ISSN: ISSN 2543-8646

Kategoria: Wydawnictwa dla dzieci

Licza tomów: 4 numery kwartalnika WiP

 

 

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Wydawnictwo bezpłatne, dofinasowane przez WFOŚ Szczecin

Gazeta dostępna wysyłkowo lub w Punktach Informacji DPN

Punkty Informacji DPN w Drawnie i w Głusku


 

Udostępnij na: Facebook Twitter

Oddano głosów: 0

Rekomendacja zgłaszającego:

Gazeta ukazuje się od 2017 r. Dedykowana młodszym odbiorcom z SP, przyciąga bogatymi ilustracjami i przystępnym sposobem przedstawianych treści o przyrodzie i zabytkach kulturowych Drawieńskiego Parku Narodowego.

Otwierając gazetę, odbiorca spotyka się od razu niezwykłym parkowym przewodnikiem, czyli Wydrą – figurą herbową DPN. To wspaniały sygnał: ” – nie jesteś sam na szlaku, ja - Wydra Przewodniczka Cię poprowadzę i opowiem o skarbach przyrody parku”. To ważna postać, która staje się przyjacielem każdego czytelnika, budując w naturalny sposób dobrą atmosferę i zaciekawienie wśród potencjalnych wędrowców, wyruszających (na kartach gazety) na poszukiwanie przygody. Dodatkową wartością wydawnictwa są gry i zabawy oraz opowiadania opracowywane przez zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej w Drawnie, z którym ściśle współpracuje redakcja kwartalnika, czyli pracownicy parku, redagujący gazetę.

Czasopismo wszechstronne, które łączy przyjemne z pożytecznym i uczy ważnych treści, także poprzez zabawę. W każdym numerze znajdują się nie tylko zagadki, krzyżówki, rebusy, wycinanki, czyli zadania praktyczne umieszczone na twardych wkładkach wydawnictwa. Wszystko to wspiera kreatywność, ćwiczy umiejętności manipulacyjne, inspiruje.