Okładka - Białystok nasze miasto
Okładka - Białystok nasze miasto Okładka - Białystok nasze miasto Okładka - Białystok nasze miasto Okładka - Białystok nasze miasto Okładka - Białystok nasze miasto

Białystok nasze miasto

oprac. Andrzej Kalinowski

Fundacja Sąsiedzi

Miejsce i rok wydania: Białystok 2021

ISBN/ISSN: 978-83-64505-91-1

Kategoria: Albumy krajoznawcze

Licza tomów: 1

Gdzie można kupić zgłaszaną publikację?

Fundacja Sąsiedzi

Udostępnij na: Facebook Twitter

Oddano głosów: 0

Rekomendacja zgłaszającego:

Białystok nasze miasto - to album, który stanowi wspaniały, a zarazem rzetelny portret miasta. W książce mowa o zmianach, jakie dokonują się w ostatnich latach w przestrzeni miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem ich silnej dynamiki. Przyjezdni, którzy odwiedzali wcześniej Białystok, mogą zaobserwować innowacyjne rozwiązania architektoniczne i drogowe. Dzięki nim miasto staje się bardziej funkcjonalne, a jednocześnie wpisuje się w europejskie normy, zaskakując swoim postępem.

Autorzy publikacji zwracają uwagę na to, w jakiej harmonii występują tam elementy zupełnie nowe z tymi starymi, cennymi i zabytkowymi, tworząc intrygującą, a także na swój bardzo oryginalny sposób spójną całość. W Białymstoku nie brakuje również zieleni i wszelkich miejsc idealnych do odpoczynku, który jest tak ważny we współczesnym pędzie. W publikacji znalazło się też miejsce dla Pałacu Branickich i jego pięknych ogrodów, jak również dla kilkudziesięciu misternie wykonanych murali. W krajobrazie miasta wyraźnymi elementami są także kościoły i cerkwie.

Książka z pewnością zachęca do zwiedzania i porównywania tego, co było kiedyś, z tym, w co przeistoczyło się obecnie.